İSO
İnsan Kaynakları Yönetici Geliştirme Programı
10.01.2022 - 31.01.2022

Ortaya çıkan yeni iş modelleri, fikirler ve teknolojinin sağladığı fırsatlardan yararlanmak için İK'nın yeni yetenekler, yeni beceriler ve insanları gelecekte neyin üretken kılacağına dair yeni bir anlayış benimsemesi gerekiyor. 
Programda yeni nesil, vizyoner İK yöneticilerin yetiştirilmesi, değişen insan kaynakları süreçleri hakkında bilgi sahibi olunması, güncel uygulamalar ile katılımcıların farkındalıklarının arttırılması amaçlanmaktadır.
Program kapsamında değerli eğitmenlerimiz ve konuşmacılarımızla İK departmanlarını geleceğe nasıl hazırlamamız gerektiğini güncel, yerel ve global örnekler üzerinden konuşacağız. 
Eğitim programı hafta içi 3 gün (Pazartesi, Salı, Perşembe) 18:30- 21:30 saatleri arasında yürütülecek olup, 10 Ocak Pazartesi başlayacak ve 31 Ocak 2022 Pazartesi günü sona erecektir.

Eğitim programı sonunda katılım belgesi verilecektir. MBA Programımızın 8 eğitim başlığına katılan katılımcılarımız katılım belgesi hakkı kazanacaktır. Katılım belgeleri eğitim sonunda maille gönderilecektir.
 

Adres : Online - Zoom

Eğitmenler

Öğretim Görevlisi, Araştırmacı, Azor Brand & People Solutıons Kurucusu, Konuşmacı Emre Başkan

I. İnsan Kaynakları ve İnsan Okuryazarlığı

Emre Başkan
Öğretim Görevlisi, Araştırmacı, Azor Brand & People Solutıons Kurucusu, Konuşmacı

Emre Başkan; dünyayı konfor alanlarının dışına çıkabilenlerin değiştirebileceğine inanan biri. Bu yolda sistemler geliştiriyor, Bahçeşehir Üniversitesi MBA programında eğitimler veriyor, araştırmalar yapıyor ve danışmanlık veriyor. Emre, Saint-Joseph Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü yüksek onur derecesiyle bitirdi. Başta diplomat olmayı planlıyordu; ancak, bu alanın kendisi için çok durağan olduğunu gördü ve yurt içi ve dışında yaptığı stajlarla kendisini özel sektöre odakladı. 2005 yılında Anadolu Grubu’nda Management Trainee olarak iş hayatına başladı. Anadolu Grubu merkez ofislerinde Finans, İç Denetim, İş Geliştirme ve İnsan Kaynakları alanlarında çalıştı. Bunu takip eden süreçte, Anadolu Efes firmasında Satış ve Pazarlama Direktörlüklerinde iş hayatına devam etti. Kurumsal hayatı boyunca 6 ayrı disiplinde, toplam 13 departmanda görev alma şansı yakaladı. 2012 yılında Sabancı-M.I.T. ortaklığı ile yürütülen Executive MBA programını tamamladı. Program dahilinde M.I.T. Boston’da Global Leadership and Innovation programına katıldı. Emre, kurumsal kariyerini takip eden süreçte Azor Brand & People Solutions adlı danışmanlık firmasını kurdu. Azor adına tescil edilen danışmanlık modeli COZMO®’yu (Comfort Zone Model for Business) geliştirdi. Bundan sonra kendisini, insanları ve insanlardan oluşan firmaları konfor alanlarının dışına çıkarmaya ve onları yenilikler doğrultusunda harekete geçirmeye adadı. Bunlara ek olarak; Harvard Business Review Türkiye’de yazarlık yapan Emre, hali hazırda Bahçeşehir Üniversitesi MBA programında öğretim görevlisi ve Bilgi Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü Danışma Kurulu Üyesi olarak eğitim kariyerine devam ediyor. Ayrıca, Boğaziçi Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi gibi kurumlarda girişimcilik ve strateji üzerine dersler de veriyor. Girişimcilik ekosistemine, Galata Business Angels ve YeniBirLider Derneği bünyesinde mentorluk göreviyle de destek olmaya çalışıyor. Aynı zamanda TEDx konuşmacısı olan Emre, Speaker Agency vasıtasıyla uzmanlığı dahilindeki konularda konuşmalar yapıyor. Danışmanlık dışında ise dijital ve tarım alanlarında çeşitli girişimleri bulunuyor. Diğer yandan Emre, bir deniz tutkunu. 5 sene lisanslı sporcu olarak yelken yarışlara katılma ve 2013 yılında ise 3 kişilik bir ekiple Atlantik Okyanusu’nu geçme şansı yakaladı.

İK Proje Danışmanı ve Eğitmen İpek Aral

II. İşe Alım ve Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri

V. Performans Yönetimi

İpek Aral
İK Proje Danışmanı ve Eğitmen

İlk, orta, lise öğrenimimi T.E.D. Ankara Koleji’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü 1996 yılında bitirdi. İnsan kaynakları mesleğine 1998 yılında İstanbul’da, OBEY Yönetim Danışmanlık’ta başladı. Birçok işe yerleştirme ve yeniden şirket yapılandırma projelerinde görev aldı. 1999 yılında Migros Ticaret A.Ş. ile görev gereği Ankara’ya döndü, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi Migros ve Şok marketler işe alım ve mağaza açılış süreçlerini yürüttü, insan kaynakları sistemi kurulumu proje ekiplerinde aktif olarak çalıştı. İstanbul’da profesyonel olarak son görevi aldığı VESBO A.Ş.’de insan kaynakları sistemini sıfırdan kurdu, işletti, geliştirdi.

2009 yılında Türkiye’nin ilk kapsamlı İK bloğu Kaynağım İnsan’ı açtı. Kaynağım İnsan blogu ile 2010 yılı Altın Örümcek Web Ödülleri’nde İK Sitesi kategorisi ‘Halkın Seçimi’ ödülünü alırken, 2010 Blog Ödülleri’nde İş Dünyası blogları kategori 2.liğini kazandı. 
2009 yılında serbest insan kaynakları proje danışmanı ve eğitmen olarak çalışmaya başladı. 2011 yılında Aral Kaynağım İnsan Danışmanlık şirketini kurdu. Halen kendi işinin yanında 2020 yılında SCS Global’de İnsan Kaynakları ve Yetenek Yönetimi Danışman Direktörü olarak proje bazlı çalışmalarını yürütmektedir.
PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) ve SHRM (Society For Human Resources Management) ve AOTS Japan (The Association for Overseas Technical Scholarship Japan) üyesidir.
 

PDR International Danışmanı  Tuba Günay

III. Kariyer ve Yetenek Yönetimi

Tuba Günay
PDR International Danışmanı

İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur. 2008 yılında Maltepe Üniversitesi’nde İşletme MBA programını tamamladı. Yüksek lisansı esnasında Endüstri İlişkileri ve Bilişim Sektöründe Çalışan Algısı Açısından İnsan Kaynaklarının Etkinliği konulu iki proje hazırlamıştır. 

1999 yılında başladığı profesyonel deneyimini Bilişim ve Telekom sektörlerinde farklı kurumlarda Satış ve Pazarlama alanında yaklaşık 10 yıl emek vererek sürdürdü. 2009 yılından sonra kariyerine eğitimini aldığı ve hayalini kurduğu İnsan Kaynakları alanında devam ettirdi. Metropol Danışmanlık’da İnsan Kaynakları ve İşe Alım Danışmanlığı yaptıktan sonra Senkron Yazılım ve Radore Veri Merkezi’nde İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini yürüttü. SAP Danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Felece Teknoloji’de İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. 

Bilişim sektörü içinde 20 yılı aşkın süre sorumluluk aldı. İnsan Kaynaklarının bütün fonksiyonlarında bazen kurgulayıcı bazen yürütücü olarak aktif görev alan Günay, Adler Central Europe’dan ICF onaylı koçluk eğitimlerini tamamladıktan sonra bireylere ve kurumlara koçluk ve danışmanlık konusunda destek olmaktadır. PDR International bünyesinde İnsan Kaynakları alanında süreç tasarımı ve organizasyonel gelişim konularında eğitim ve danışmanlık vermektedir.
 

Eğitmen, yazar Başak Tecer

IV. Organizasyonel Gelişim

Başak Tecer
Eğitmen, yazar

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Merkezi Londra’da bulunan ILM Enstitütü’sünden Eğitmenlik, Paul Mc Kenna’dan NLP Master Practioner ve Ericksonn Collegue’den koçluk sertifikalarını aldı.
İş hayatına Boyner Grupta mağazacılık yaparak başladı. Otuz üç yılı bulan iş hayatının 18 yılı Sabah Gazetesi, Star TV, Habertürk TV ve Milliyet Gazetesi’nde geçti. 
Bir yıl Güney Afrika’da Damat&Tween mağaza müdürlüğü bir yıl da Mısır’da Boston Hotel’de müşteri İlişkileri yöneticiliği yaptı. 
Sabah Gazetesi Genel Müdür yardımcılığı görevinden ayrıldıktan sonra kendi işini kurdu.
2011 yılından bu yana kendi şirketinde algı psikolojisi, iletişim ve ikna ile performans yönetimi konusunda eğitimler ve danışmanlık hizmetleri veriyor.
Sosyal ve duygusal zeka ve kurumsal aidiyet konusunda seminerler vermektedir.
Harvard Business Review’de blog yazarıdır. Remzi Kitabevi’nden çıkan İkna Mühendisliği ve Varsa Yoksa İletişim isimli  kitapları bulunmaktadır. Sabancı Üniversitesi Edu eğitim projelerinde görev almaktadır.
 

İnsan Kaynakları Direktör Yardımcısı ve Eğitmen H. Cenk Sandıkçı

VI. Öğrenme ve Gelişim

H. Cenk Sandıkçı
İnsan Kaynakları Direktör Yardımcısı ve Eğitmen

Cenk Sandıkçı Atatürk Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. 1996-2001 yılları arasında satış ağırlıklı işlerde çalıştıktan sonra 2002 yılından itibaren sırası ile Dışbank Alternatif Dağıtım Kanalları Eğitimcisi, Fortisbank Kalite ve Eğitim Uzmanı olarak çalışmıştır. 2007-2012 yılları arasında Garanti Bankası Eğitim Müdürlüğünde görev aldıktan sonra 2012 Ağustos ayında sağlık sektörünün öncü bir kuruluşunda Kariyer Gelişim ve Eğitim Müdürlüğüne ve 2018 Ocak ayında aynı grupta İnsan Kaynakları Direktör Yardımcılığına atanmıştır. Meslek hayatında kurguladığı İK projeleri ile 3 ‘ü uluslararası 1.’likler olmak üzere pek çok ödülü bulunmaktadır. Kurumsal görevlerine ek olarak her yıl sınırlı sayıda eğitim ve İK danışmanlığı projelerinde yer alan Cenk Sandıkçı 2021 yılında Ekonomist dergisi tarafından yayınlanan Türkiye’nin 50 güçlü İK lideri listesinde yer almıştır.

Firma Yetkilisi Firma Yetkilisi

VII. Çalışan Bağlılığı ve İş Veren Markası

Firma Yetkilisi
Firma Yetkilisi

.

Avukat Av. Rohat Berk Kartal

VIII. Kişisel Verilerin Korunması, İK ve İş Süreçlerine Etkisi

Av. Rohat Berk Kartal
Avukat

Rohat Berk Kartal, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2016 yılında mezun olmuş ve Taboğlu Hukuk Bürosu’nda yasal stajını tamamladıktan sonra PricewaterhouseCoopers Türkiye’de avukat pozisyonunda çalışmaya başlamıştır.
PwC’de yaklaşık 3 yıl süren avukatlık deneyimi sırasında sayısız proje ve davaya dahil olmuş olan Rohat, özellikle şirketler ve ticaret hukuku, kişisel verilerin korunması, iş hukuku ve dava uyuşmazlıkları alanlarında çalışmıştır. Rohat’ın hukuki hizmet verdiği sektörler arasında ilaç, finans, reklam, teknoloji, yazılım, medikal, eğitim, lojistik ve inşaat gibi sektörler yer almaktadır. Rohat, mesleki hayatı ile eş zamanlı olarak Bilgi Üniversitesi’nde Bilişim ve Teknoloji Hukuku alanında yüksek lisans programına katılmış ve 2020 yılında yüksek lisans bitirme tezini başarıyla savunarak yüksek lisans programından mezun olmuştur. Rohat, yüksek lisans bitirme projesi olarak “Hukuki, Sosyolojik ve Etik Açılardan Algoritma Merkezli Profillemeler” konusunu değerlendirmiştir. 2020 yılı içerisinde ANS Hukuk Bürosu’nda ortak avukat olarak çalışmaya başlayan Rohat, çok ileri düzeyde İngilizce ve orta seviyede İspanyolca bilmektedir.
 

İş ve Sosyal Güvenlik Hizmetleri-Yönetici Ortak, Consulta  Dr. Eray Karagöz

IX. İş Hukuku ve İşçi-İşveren İlişkileri

Dr. Eray Karagöz
İş ve Sosyal Güvenlik Hizmetleri-Yönetici Ortak, Consulta

Consulta İş ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı Danışmanlık Hizmetlerinin yönetici ortağı olup özel ve kamu sektörüne iş ve sosyal güvenlik mevzuatı alanında danışmanlık, teşvik, payroll ve denetim hizmetleri gerçekleştirmektedir. Bireysel ve Toplu İş Uygulamaları, Sosyal Güvenlik, Payroll ve Bordro Optimizasyonu, İnsan Kaynaklarında Dijitalleşme, İstihdam Teşvikleri, Ücretlere İlişkin Gelir Vergisi, TEKNOPARK ve AR-GE merkezi ve proje uygulamaları, emeklilik, asgari işçilik vb. diğer sosyal güvenlik uygulamaları uzmanlık alanlarıdır. Akademik alanda da çalışmalarını sürdüren ve istihdam ve işgücü üzerine araştırmalar yapan Karagöz, lisans eğitimini, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlayan Karagöz, Master eğitimini İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Sigorta Prim Teşvikleri ve İstihdama Etkisi” teziyle tamamlamıştır. Aynı Üniversitede doktorasını da “Türkiye’de 2002 Yılı Sonrasında Yapılan Yasal Düzenlemelerin Kadın İstihdamına Etkisi: Hizmet Sektörüne Yönelik Ekonometrik Analiz” teziyle tamamlamıştır. “Feshin Geçersizliğine Hükmedilen İşe İade Davası Sonrasında Boşta Geçen Süre Ücretinin Mahsubu”, “Yüzde Usulü Ücretin İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Açısından İrdelenmesi”, “İş Sözleşmesinin Tarafların Anlaşması Yoluyla Sona Ermesi”, “İlave Tediyelerin Sigorta Primleri Karşısındaki Durumu” gibi konularda da makaleleri yayınlanmıştır. Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği Denetim Kurulu’nda görev yapan Karagöz, Türk çalışma hayatının gelişimi için çeşitli rapor ve araştırmalar da ele almaktadır.

 

 

Eğitimci Emre Tuna Aydın

X. Ücret ve Yan Haklar

Emre Tuna Aydın
Eğitimci

İstanbul Üniversitesi mezunu Emre Tuna Aydın, İşletme, Uluslararası İlişkiler ile Dış Ticaret lisans derecelerine; Galatasaray Üniversitesinde MIS (Yönetim Bilişim Sistemleri) Eğitimi yanında Uluslararası İşletme Yüksek Lisansına sahiptir. 
Kariyerine 2006 yılında Eczacıbaşı’nda sırasıyla Satış, Pazarlama ve İnsan Kaynaklarında görev yaparak başladı. Daha sonra çeşitli projelerde görev alarak en son insan kaynaklarında çalıştı. Ardından Doğan Yayın Holding – Seat Pagine Gialle ortaklığında kurulan Joint – Venture yapıdaki şirketin tüm süreçlerinde 2 yıl kadar görev aldı.
Kariyerine 2010 – 2016 yılları arasında A.S. Watson'da, Bilgi Sistemleri ve Raporlama müdürü olarak devam etti.
2016 – 2019 yılları arasında Sabancı Holding İK Grup Başkanlığı’nda tüm topluluk HR IT ve Veri projelerinin yönetiminde görev aldı. Veri Analitiği, İş Zekası, Finansal raporlama, ölçümleme ve Veri görselleştirme uzmanlık alanlarıdır.
2013 yılından beri Veri Analitiği, İş Zekası, Raporlama ve diğer alanlarda 500'den fazla yerli ve çok uluslu firmaya farklı eğitim ve danışmanlıklar veren Emre Tuna Aydın, akademik ve profesyonel hayatına devam etmektedir. Bnc Insight ve HrAnalitik şirketi kurucusu olan Emre Tuna Aydın Sabancı Üniversitesi EDU, Türkiye Bankalar Birliği, Peryön gibi ulusal ve uluslararası bir çok alanda eğitimler vermekte ve bazı üniversitelerde Veri Analitiği alanında dersler  vermektedir.
 

Program
10 Oca

I. İnsan Kaynakları ve İnsan Okuryazarlığı

10.01.2022, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Emre Başkan,  Öğretim Görevlisi, Araştırmacı, Azor Brand & People Solutıons Kurucusu, Konuşmacı 

•    İK’nın temel rolleri
•    İnsan okuryazarlığı nedir?
•    İK neden insan okuryazarlığını tüm organizasyonda yaymalıdır?
•    İnsan okuryazarlığı uygulama örneği: Belirsizlik (VUCA Dünyasında) ortamında insanı anlayabilmek
•    Beynimiz
•    Kimyasallarımız
•    Konfor Alanı Psikolojisi
•    Sonuç ve çıkarımlar

11 Oca

II. İşe Alım ve Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri

11.01.2022, 18:30 - 21:30

Eğitmen: İpek Aral , İK Proje Danışmanı ve Eğitmen

•    Seçme Yerleştirme Sürecinin 5 Temel Kuralı 
•    Yetenek Kazanım Süreci 
-    Yetenekli İnsan Kimdir? 
-    İş ilanı 
-    Özgeçmiş 
-    İş görüşmesi Türleri ve Araçları 
-    Mülakat Sürecinde Püf Noktalar 
•    İş Görüşmesinde Dikkat Edilecek 10 Konu 
•    İş Görüşmesinde Kullanılan Soru Türleri ve Soru Örnekleri
•    Haydi İş Görüşmesi Yapalım!
 

13 Oca

III. Kariyer ve Yetenek Yönetimi

13.01.2022, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Tuba Günay,  PDR International Danışmanı  

•    Kariyer Yönetimi Nedir? 
•    Kurum yetkinlik ve yeterlilik kavramlarının oluşturulması 
•    Performans ve kariyer arasındaki ilişki 
•    Performans verilerini kariyer sisteminde nasıl kullanalım?
•    Kariyer yolunun sorumluluğu kimde?
•    Dikey ve yatay kariyer kanallarının yapılandırılması 
•    Yetenek Yönetimi
•    Yetenek nedir? 
•    Yetenek yönetimi nedir?
•    Yetenek yönetiminin gelişimi
•    Yetenek yönetiminin faydaları ve zorlukları nelerdir?
•    Sistemin kilit noktaları
•    Yetenek yönetimi modelleri
•    Potansiyel nedir? Nasıl belirlenir?
•    Yetenek yönetiminde çalışanların sınıflandırılması-9 box
•    Sistemin çalışması için gerekli altyapılar nelerdir?
•    Yetenek yönetiminden kim sorumludur?
•    Şirketim yetenek yönetimi modeline geçmeye hazır mı?
 

17 Oca

IV. Organizasyonel Gelişim

17.01.2022, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Başak Tecer, Eğitmen, yazar

•    Organizasyonel gelişim nedir, ne değildir?
•    Dört temel dinamiği ve hedefleri 
•    Başlamadan önce kritik sorular
•    Gelişimin 3 boyutu: Organizasyonel analiz, Durumsal analiz, gerekli beceriler
•    Algıya odaklanma
•    Performansa bakış açısı 
•    Mükemmeli tanımlama
•    Liderlik anlayışı ve tarzı
•    Organizasyonel iklim ve kültürü anlamak 
 

18 Oca

V. Performans Yönetimi

18.01.2022, 18:30 - 21:30

Eğitmen: İpek Aral ,  İK Proje Danışmanı ve Eğitmen 

•    Kavramlar 
•    Performans Yönetimi Nedir, Aşamaları 
•    Kurumsal Performans Yönetimi 
•    Bölüm / Süreç Performans Yönetimi 
•    Çalışan Performans Yönetimi 
-    Neden performans değerlendirme yapıyoruz? 
-    Tarihçesi 
•    Performans Değerlendirme Sisteminin Unsurları 
•    Hedefler 
•    Yetkinlikler
•    Geri Bildirim  
•    Çalışan Performansı Ölçerken Yapılan Hatalar 
•    Performans Değerlendirme Sistemi’nin Etkilediği Diğer İK Fonksiyonları 
 

20 Oca

VI. Öğrenme ve Gelişim

20.01.2022, 18:30 - 21:30

Eğitmen: H. Cenk Sandıkçı, İnsan Kaynakları Direktör Yardımcısı ve Eğitmen

•    Öğrenme ve Gelişim Yönetimi Birimlerinin Kurgusu 
•    Yetişkin Eğitimi’nin temel farklılıkları 
•    İhtiyaç Analizi Çalışmaları
•    Eğitim Tasarımı modellerinden örnekler
•    Eğitim Verimliliğinin Ölçülmesi
•    Eğitim Yönetim Sistemleri (LMS ve App’lerden Örnekler)
•    Eğitim Verimliliğinin Ölçülmesi
•    Eğitim Bütçesi Oluşturulması

24 Oca

VII. Çalışan Bağlılığı ve İş Veren Markası

24.01.2022, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Firma Yetkilisi,  Firma Yetkilisi 

25 Oca

VIII. Kişisel Verilerin Korunması, İK ve İş Süreçlerine Etkisi

25.01.2022, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Av. Rohat Berk Kartal, Avukat

•    Kişisel verilerin korunması bakımından şirket çalışanlarının farkındalıklarının önemi 
•    Çalışan adayları bakımından şirketlerin sorumluluk ve yükümlülükleri 
•    Çalışanlar bakımından kişisel verilerin korunması mevzuatına uygun süreçlerin tertip edilmesi 
•    Alt işveren çalışanlarının statüsü ve asıl işveren bakımından yapılması gerekenler 
•    İşyeri hekimleri ve kişisel verilerin korunması 
•    İş sözleşmelerindeki kişisel verilerin korunması hükümleri 
•    Çalışanların sağlık verilerine ilişkin dikkat edilmesi gerekenler 
•    VERBİS kayıtları ve şirket bünyesindeki irtibat kişisi 
•    Çalışanlar için hazırlanan kişisel verilerin korunması politikaları 
•    İş sözleşmelerinin sonlanmasından sonra kişisel verilerin akıbeti 
•    İşleme dayanağı kalmayan çalışan verilerin saklama süreleri ve imha şekilleri 
•    İlgili Kurul kararları
 

27 Oca

IX. İş Hukuku ve İşçi-İşveren İlişkileri

27.01.2022, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Dr. Eray Karagöz,  İş ve Sosyal Güvenlik Hizmetleri-Yönetici Ortak, Consulta  

•    Çalışma hayatı ve bunu düzenleyen mevzuata genel bakış
•    İşveren ve çalışanların yükümlülükleri
•    İş Sözleşmesi, Unsurları, Özellikleri ve Türleri
•    Çalışma Süreleri
•    Serbest Zaman, Vardiyalı Çalışma ve Telafi Çalışması
•    Savunma, Uyarı ve Fesih Süreçleri
•    Çalışma Koşullarının Değiştirilmesi ve İşverenin Yönetim Hakkı Kapsamı
•    İşverenin hakları
•    Performans Düşüklüğü ve Verimsizlik Tespiti
•    Asıl İşveren- Alt İşveren İlişkisi
•    Geçici İş İlişkisi
•    İkale, Cezai Şart ve Rekabet Yasağında Önemli Noktalar
•    Arabuluculuk
 

31 Oca

X. Ücret ve Yan Haklar

31.01.2022, 18:30 - 21:30

Eğitmen: Emre Tuna Aydın, Eğitimci

•    Ücret  Kavramı ve Uygulama Örnekler
•    Yan Hakların  Yönetimi
•     “Ücretlendirme İletişimi”
•    Baz Ücret, Kısa Vadeli Ücret dengesi nasıl kurulmalı?
•    Toplam Ödül Yönetimi bakış açısı ve uygulama örnekler
•    Yan menfaatlerin toplam ödül yönetimindeki rolü
•    Ücret Yönetimi Ana Süreçleri Nasıl İşler?
•    Global Piyasada Yeni Yaklaşımlar Nasıl?
•    Ücret araştırmalarının yorumlanması
•    OECD, IMF ve diğer uluslarararası kuruluşların ücret raporları nasıl okunmalı?
•    Şirketiniz İçin Hangisi Daha Uygun? Nasıl Anlarız?
•    Performans Bazlı Ücretlendirme mi, Pozisyon Bazlı Ücretlendirme mi,
•    Kişi Bazlı Ücretlendirme mi?
•    Gelir Paketlerinin Oluşturulmasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?
•    Prim Metodolojileri Neler?
•    Satış Ekipleri İçin Prim Metodolojileri
•    Toplam Gelir Paketi Nasıl Oluşturulmalı?
•    Grade Hesaplamaları
•    Y Kuşağının Yan Haklardan Beklentileri Neler?
•    Ücret ve Yan Hakların Bütçelenmesinde Dikkat Edilecek Hususlar Hangileri?
•    Ücretlendirmede PIR Yönetimi Örneği
•    Yıllık ücret artışı örneği

Bitiş
Etkinlik Bilgileri

Tarih: 10 Ocak - 31 Ocak 2022
Saat: 18:30 – 21:30 
Eğitim Yeri: Online – Zoom Webinar
Zoom altyapısı kullanılarak yapılacak eğitimde, eğitim öncesinde katılımcılarımıza katılım linki gönderilecektir. 

Eğitim günü, başlama saatinden 10 dakika öncesinden linke tıkladığınızda eğitimin yapılacağı sınıfa girmiş olacaksınız.

https://zoom.us/download sitesinden Zoom programını yükleyebilirsiniz.

Gerekli Bilgiler
Katılımcılarımızın mikrofonu ve kamerası kapalı olacaktır. 

Eğitim kaydınızın kontrolünü etkinlik kayıt sayfasında yer alan katılımcı ara kısmından kontrol edebilirsiniz.

Ücret: Eğitim ücretlidir.
Eğitim ücreti 1.500 TL’dir.
İrtibat: Programa telefonla kayıt alınmamaktadır. Kayıt için lütfen “Kayıt” ile ilgili bölümü inceleyiniz.
 

Kayıt

KAYIT
Web sitemizden on-line kayıt alınmaktadır. 

Kayıt için tıklayınız.

Ödeme kredi kartı ile kayıt sırasında online olarak veya banka havalesi ile yapılabilmektedir. Ödeme bilgileri girilmeden kayıt tamamlanmamaktadır.
Kayıt sonrası, bir kayıt onay e-postası ve ayrıca KDV mükellefi olmadığımız için makbuz veya fatura kesemediğimizden, muhasebe işlemlerinizde kullanabilmeniz amacıyla oluşturulan ödeme yazısını içeren bir e-posta, kayıt sırasında vereceğiniz e-posta adresine otomatik olarak gönderilecektir.

Banka havalesi için hesap bilgileri:
Hesap Sahibi: İstanbul Sanayi Odası
IBAN No: TR25 0006 4000 0011 0111 5690 56 (İŞ BANKASI)

Açıklama olarak “İnsan Kaynakları Yönetici Geliştirme Programı” yazılması gerekmektedir.

Banka Havalesi ile ödeme yapacak katılımcıların dikkatine:
Banka havalesi ile ödeme yapan katılımcıların, öncelikle kontenjan durumunu kontrol etmeleri ve ödeme sonrası dekontlarını e-posta (dkurt@iso.org.tr) / faks ile tarafımıza iletmesi, ardından kayıt olması gerekmektedir. Online kayıt yapmaksızın sadece ücretin yatırılmış olması, eğitime kaydın gerçekleştirildiği anlamına gelmemektedir. Ödeme bilgileri girilip kayıt tamamlanmadan kaydınız bize ulaşmamaktadır.